18 Mayıs 2017

2017 Verimlilik Proje ödülleri birincisi Kocaer oldu
BİLİM Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2017 Verimlilik Haftası kapsamında düzenlediği 'Verimlilik Proje Ödülleri' sahiplerini buldu. 'Büyük Ölçekli İşletmeler Ar-Ge' kategorisinde birincilik ödülünü kazanan Kocaer Haddecilik, demir-çelik sektöründe bu ödülü kazanan ilk firma oldu.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın düzenlediği 2017 Verimlilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen 'Verimlilik Proje Ödülleri' Ankara'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İzmir'in Foça İlçesi'nden 130 ülkeye demir-çelik ihracatı yapan ve demir-çelik sektöründe bakanlık tarafından onaylı Ar-Ge merkezini kuran Kocaer Haddecilik, 'Güvenlik Önlemlerinin Arttırılmasına Yönelik Akıllı Paketleme Sisteminin Tasarımı ve Geliştirilmesi' projesiyle 'Büyük Ölçekli İşletmeler Ar-Ge' kategorisinde birincilik ödülünü aldı. Demir-çelik sektöründe bu kategoride birincilik ödülünü kazanan ilk firmanın Kocaer Haddecilik olduğunu söyleyen Kocaer Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kocaer, ödülünü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün elinden aldı.


"SANAYİCİLERİN MOTİVASYONUNA ÇOK ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYOR"


Yaptıkları projeyle hedeflerinin iş kazalarının önlenmesi, istihdam sürekliliğinin sağlanması ve paketleme verimliliğinin artması olduğunu, ayrıca projeyle birlikte üretimdeki verimliliğin de yüzde 13 artacağını söyleyen Hakan Kocaer, "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın, ülkemizin rekabet gücünün arttırılmasına yönelik çalışmaları ve bu alanda gerçekleştirilen projelerin teşviği, biz sanayicilerin motivasyonuna çok önemli katkı sağlıyor. Biz, markalaşma, inovasyon ve Ar-Ge faaliyetlerine büyük önem veriyoruz. Bu vizyonla bakanlık onaylı ilk Ar-Ge Merkezi'ni sektöre kazandırmış olmanın yanı sıra, sektörün öncülerinden biri olarak Turquality programına da dahiliz. Ar-Ge merkezimizde sahip olduğumuz teknik ve mühendislik bilgi birikimini, üniversitelerle işbirliği içinde örnek projelere dönüştürüyoruz. Sektörümüze katkı sağlayacak gelişmeleri takip etmeye ve öncülük etmeye devam edeceğiz" dedi.
Mehmet GÜNEY / İZMİR, (DHA)


Bu haber : 11570 kez izlenmiştir

Bu sayfa : 631019 kez ziyaret edilmiştir.