13 Mayıs 2015

TÜRK UZUN ÇELİK SEKTÖRÜNÜN İLK AR-GE MERKEZİ ONAYINI KOCAER ALDI
Türkiye Demir Çelik Sektörünün lider yapısal çelik üreticisi KOCAER, ilk Uzun Çelik Mamul Ar-Ge Merkezini sektöre kazandırdı.

 

2014 yılı sonunda başlattığı Ar-Ge Merkezi Projesini 28 Nisan 2015 tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayı ile taçlandıran KOCAER, tamamen Ar-Ge faaliyetlerinde kullanılmak üzere tahsis ettiği 775 m2 kullanım alanına sahip müstakil binasında, çalışan başına 17 m2 gibi standartların üzerinde konforlu bir çalışma alanını araştırmacılarına tahsis etmiştir.


   Ar-Ge Merkezi’nde Türkiye’de az sayıda üreticinin sahip olduğu son teknoloji makine ve ekipmanlarla donatılmıştır. Bünyesindeki laboratuvarları, ISO/IEC 17025 Standardına uygun olarak TÜRKAK onaylı akredite laboratuvar haline getirme çalışmalarını sürdüren KOCAER, Türk Çelik Sektörüne bu alanda da hizmet vermeyi planlamaktadır.
 

 

   

 

KOCAER Grubunun lokomotif şirketi olan KOCAER Haddecilik AŞ’nin İzmir Aliağa tesisleri bünyesinde yer alan Ar-Ge Merkezi, ileri teknoloji ile katma değerli ürünlere ve bilgiye dayalı bir gelişim modelinin yaygınlaştırılmasına hizmet edecektir.


Başlıca hedef faaliyet alanı olan metal sektörünün kaliteli çelik ihtiyacını, Ar-Ge tabanlı araştırmalarla desteklenmiş, yüksek katma değerli yeni ürünler, düşük maliyetli hammaddelerin bulunması, minimum doğal kaynak tüketimli, verimli ve inovatif ürün ve üretim proseslerin geliştirilmesi gibi projelerle desteklemenin yanı sıra, bir çok sektöre de hizmet vermeyi planlamaktadır.


Bugüne kadar kendi öz sermayesi ile 50’nin üzerinde Ar-Ge projesi gerçekleştiren KOCAER, TÜBİTAK tarafından destek kapsamına alınmış, bir çok TEYDEB projesi gerçekleştirmiştir.


Turkish Time dergisinin 2014 yılında yayınladığı “Türkiye’nin ARGE Şampiyonları” listesinde 92. Sırasında yer almıştır.


Bu haber : 18497 kez izlenmiştir

Bu sayfa : 631044 kez ziyaret edilmiştir.